Aile Danışmanı Hüseyin ÖZDEN

Anasayfa » Aile Danışmanı Hüseyin ÖZDEN

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini 2012-2016 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde onur derecesiyle bitirdi. Yine aynı üniversitede pedagojik formasyon programını tamamladı. İnsan ve toplumu anlama gayesiyle ilgisini felsefeye yönelterek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde 2017-2021 arasında Felsefe alanında yüksek lisansını onur derecesiyle bitirdi. 2021 yılında Marmara Üniversitesinde 450 saatlik Aile Danışmanlığı programını tamamladı. Sosyoloji ve felsefeyi psikoloji ile birleştirerek özgün bir perspektif yakalamak adına şu anda Medipol Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir.

Özgün yanı, Sokratik yöntemi kullanarak, felsefe ve terapiyi yakınlaştırmaktır. Aile ve çift terapisinde psiko-sosyal modele odaklanmıştır. Kanıta dayalı yöntemlerin kullanıldığı, danışan merkezli bir tedavi yaklaşımına inanmaktadır.  Her danışanın bireysel ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak tedavi planlarını buna göre oluşturur.  Koşulsuz saygı ve içtenlik fikirlerine güçlü bir şekilde inanır ve terapötik ilişkinin sürecin önemli bir parçası olduğunu düşünür. Bilişsel davranışçı terapi, duygu odaklı terapi ve çok daha fazla yaklaşımı bütünlüklü bir şekilde uygular. Bunları uzman konsültasyonları, süpervizyon, atölye çalışmaları, video oturumları altında uygulamaya devam etmektedir.

Terapide Benimsediği Yaklaşımlar:

Bilişsel Davranışçı Aile Terapisi, Gottman Yöntemi Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi, Çözüm Odaklı Çift Terapisi.

Whatsapp
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?