Tarihçemiz

Anasayfa » Hakkımızda » Tarihçemiz

Demeter Psikoloji, Psikoterapist Gülcem Yıldırım’ın liderliğinde 2022 yılında kurulmuş bir psikoterapi merkezidir. İstanbul Bakırköy‘de faaliyet gösteren bu merkez, 11 uzman profesyonelden oluşan bir kadroyla bireylerin ruhsal ihtiyaçlarına hizmet etmektedir. Danışanların ihtiyaç ve tercihlerine göre  yüz yüze ve online terapi olarak iki farklı terapi seçeneği sunulmaktadır.

Sunulan Hizmetler ve Yaklaşımlar:

  • Bütüncül (Eklektik) Terapi: Bu yaklaşım, danışanın bütün olarak anlaşılmasını hedefler. Terapistler, danışanın ihtiyaçlarına uygun tekniklerle terapi sürecini yönlendirir ve bireyin psikolojik bütünlüğünü desteklemeye odaklanır.
  • Dinamik Psikoterapi: Bu yaklaşım, bireyin bilinçaltı süreçleriyle ilgilenir ve geçmiş deneyimlerin şu anki duygusal ve davranışsal problemler üzerindeki etkisini ele alır.
  • Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT): Duygu, düşünce ve davranışlar arasındaki ilişkiyi ele alan bu yaklaşım, bireyin problemli düşünce ve davranış kalıplarını değiştirerek daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmayı amaçlar.
  • EMDR: Özellikle travma sonrası stres bozukluğu gibi durumların tedavisinde etkili olan bu yaklaşım, bireyin travmatik anılarla başa çıkmasına yardımcı olur. Sistematik Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme Terapisi olarak da bilinir.

Kullanılan tüm terapi yöntemleri kanıta dayalıdır ve özellikle zor çocukluk yaşantıları veya travmaların etkisi altında kalan bireylerin tedavisinde uygulanmaktadır.

Eğer psikolojik destek arayışında iseniz, Demeter Psikoloji’nin sunduğu hizmetler arasında size en uygun olanını seçerek profesyonel yardım alabilirsiniz.

Whatsapp
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?