Psikolog, Aile-Çift Danışmanı Gözde SİVRİKAYA

Anasayfa » Psikolog, Aile-Çift Danışmanı Gözde SİVRİKAYA

1994 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Yeditepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladı. Lisans sürecinde; Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde yetişkin servisinde stajını tamamladı. Yine lisans sürecinde farkındalık sağlama amacıyla birçok projede yer aldı. TPÖÇG projesinde 2 yıl gönüllü olarak bulundu. Bunun dışında, istismar konusu kapsamında, flört şiddeti hakkında bilinçlendirme projesi yaptı. Daha sonra özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde asistan psikolog olarak çalışmalarını sürdürdü. Lisansını bitirdikten sonra pedagojik formasyon eğitimini Yeditepe Üniversitesi’nde tamamladı.

Gözde Sivrikaya lisans sürecinden sonra alanında uzman kişiler tarafından eğitimlerini almaya başladı. 2020 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 450 saati kapsayan Aile Danışmanlığı eğitimine başladı. Bu süreçte Öğr. görevlisi Uğur Dalan tarafından verilen BDT, MMPI VE Cinsel Terapi eğitimini tamamladı. 2021 yılında Öğr. görevlisi Volkan Demir’in verdiği Yaşantısal Sanat Terapisi eğitimini aldı. 2022 yılında GiuntiPsychometrics aracılığıyla, eğitimcileri arasında OttoKernberg’in de bulunduğu Psikodinamik Psikoterapi eğitimini tamamladı.

Lisans eğitiminden sonra özel bir kurumda Psikolojik Danışman olarak çalışmaya başladı. Bu kurumda 1 yıl çalıştıktan sonra özel bir psikolojik danışmanlık merkezinde 2 yıl psikolog olarak çalışma hayatını sürdürdü. Şu an da Demeter Psikoloji bünyesinde danışan görmeye devam etmektedir.

TERAPİ EĞİTİMLERİ VE KATILDIĞI SEMİNERLER

Aile Danışmanlığı (Yıldız Teknik Üniversitesi) (450 Saat) 2020

Bilişsel Davranışçı Terapi (Öğr. Görevlisi Uğur Dalan) (72 Saat) 2020

Cinsel Terapi Eğitimi (Öğr. Görevlisi Uğur Dalan) (36 Saat) 2020

Yaşantısal Sanat Terapisi (Psk. Dr. Volkan Demir) Klinik ve Adli Psk. Derneği (14 Saat) 2021

Psikodinamik Psikoterapi (Prof. OttoKernberg) (GiuntiPsyhometrics) (120 Saat) 2022

Çocuk-ergen Psikoterapisi (Uzm. Psk. Elif Yiğit) (12 Saat) 2020

Yüzüncü Yılında Kurt Adam ve Analite (İst. Psikanaliz Derneği) (12 Saat) 2017

Perdeden Divana: Sansür (İst. Psikanaliz Derneği) (12 Saat) 2017

UYGULADIĞI TESTLER

-Objektif testler (Catell 2A Testi, Catell 3A Testi, Gessel Gelişim Figürleri Testi, Goodenough Harris Bir İnsan Çiz Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Benton Görsel Bellek Testi, AGTE Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Porteus Labirentleri Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi)

-MMPI kişilik testi

-WİSC-R zekâ testi

Whatsapp
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?