Uzman Klinik Psikolog Şeyma AYKUT 

Anasayfa » Uzman Klinik Psikolog Şeyma AYKUT 

Psikoloji lisansını T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünde, yüksek lisansını ise T.C. İstanbul Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında çeşitli kurumlar, anaokulları ve danışmanlık merkezlerinde stajlarını yapmıştır. Cağaloğlu Anadolu Moda Tasarımı Lisesinde Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünü okumuştur. Bu dönem boyunca çeşitli anaokullarında staj yapmıştır. Lisans eğitimine devam ederken çocuk testleri, oyun terapisi, gözlem ve görüşme teknikleri, terapötik görüşme becerileri, temel psikofarmokoloji, gelişim psikolojisi, çocuk psikopatolojisi eğitimlerini tamamlamıştır. Birçok anaokulunda psikolog olarak görev almıştır ve halen çalışmalarına devam etmektedir.

ALDIĞI EĞİTİMLER

Çocuk testleri, oyun terapisi, gözlem ve görüşme teknikleri, terapötik görüşme becerileri, temel psikofarmokoloji, gelişim psikolojisi, çocuk psikopatolojisi, aile ve evlilik terapileri, psikodrama, yaratıcı drama, oyun psikolojisi, stres yönetimi, anne ve çocuk ruh sağlığı, çocuk ruh sağlığı, çocuklarla iletişim eğitimleri.

İLGİLENDİĞİ ALANLAR

Çocuk danışmanlığı, oyun terapisi, ergen danışmanlığı, aile danışmanlığı, hamilelik danışmanlığı, bebek danışmanlığı.

UYGULADIĞI TESTLER

WISC-R, Bir insan çiz testi, Bir aile çiz testi, Hayvan ailesi çiz testi, Bir ev çiz testi, Bir ağaç çiz testi, Çocuklar için hiperaktivite ölçeği, Beier cümle tamamlama testi, Louissadusspsikanalitik hikayeler testi, Burdon dikkat testi, Gessel gelişim figürleri testi, Cattell 2A 3A zeka testi, Peabody resim kelime eşleştirme testi, Metropolitan okul olgunluğu testi, Porteus labirentleri testi, Bender geştalt görsel motor algılama testi, CAT, Yale-brown OKB, Tematik Algı Testi(T.A.T)

Whatsapp
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Demeter Psikoloji Aile Danışmanlığı
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?